• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Sukcesy w Konkursie Plastycznym „Kto Ty jesteś? – Polak mały”

„Ojczyzna jest naszą matką ziemską”.

Jan Paweł II

W dniu 10 maja 2018 roku w Galerii „Zdrój” w Rymanowie Zdroju odbyło się podsumowanie Konkursu Plastycznego pod nazwą „Kto Ty jesteś? – Polak mały”, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna. Zadanie uczestników, uczniów z klas 1-3 szkoły podstawowej, polegało na namalowaniu portretu postaci mającej wpływ na historię Polski. Wśród nadesłanych prac znalazły się portrety wielkich Polaków – uczonych, artystów, sportowców i świętych. Zebrani goście podziwiali kunszt wykonania i oryginalne pomysły uczniów, którzy rozmaitą techniką przygotowali portery autorytetów polskiej nauki, kultury, sztuki i polityki m.in. marszałka Józefa Piłsudskiego, papieża Jana Pawła II, skoczka narciarskiego Kamila Stocha, złotego medalisty dwóch ostatnich zimowych igrzysk olimpijskich, noblistki w dziedzinie fizyki i chemii Marii Skłodowskiej – Curie.

W gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Anna Ziajka z klasy 1b zajęła 3. miejsce, natomiast wyróżnienia przyznano: Zuzannie Szwarc (kl. 1b), Blance Krzysztyńskiej (kl. 2a), Amelii Malinowskiej (kl. 2a), Annie Pelczar (kl. 2a) i Dorianowi Smoleniowi (kl. 3a). Uroczystość swą obecnością uświetnił zastępca burmistrza gminy Rymanów Pan Jan Materniak, który pogratulował pomysłu zorganizowania ciekawego konkursu, upamiętniającego stulecie odzyskania wolności, utraconej na 123 lata przez nasz kraj. Podkreślił ważną rolę biblioteki w zakresie kształtowania poczucia tożsamości narodowej i rozbudzania pasji poznawczych w społeczeństwie.
Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem Pań: Moniki Rygiel, Urszuli Koźmy i Marii Niemczyk.