• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Krzysztof Kasperkowicz i Izabela Siręga wśród laureatów IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Moje spotkania z przyrodą”

„Krajobrazy są stanami duszy”.

Henri Frederic Amiel

W dniu 7 maja 2018 roku poznaliśmy werdykt jury, które wyłoniło laureatów w IX Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Moje spotkania z przyrodą”. W gronie najlepszych z najlepszych znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Krzysztof Kasperkowicz, autor opowiadania „Jak zostałem harcerzem”, oraz Izabela Siręga, która stworzyła baśniową opowieść o zaginionych skrzypcach Stradivariusa zatytułowaną „Skarb na dnie Soliny”.
Konkurs miał na celu rozbudzanie zainteresowań bogactwem i pięknem przyrody, wzbudzanie aktywności twórczej oraz przygotowanie do twórczego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Jurorzy w ocenie brali pod uwagę m.in. indywidualizm i oryginalność ujęcia tematu, zgodność struktury tekstu z wymogami gatunkowymi określonej formy wypowiedzi, a także poprawność kompozycyjną, spójność tekstu oraz poprawność ortograficzną i interpunkcyjną. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 15 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle. Uczniowie pracowali pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara. Gratulacje!