• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Znamy ostateczne rozstrzygnięcia w XII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej

„Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego że własna”.

Seneka Młodszy

W dniu 23 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół w Iwoniczu odbył się finał XII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej z udziałem kilkudziesięciu uzdolnionych adeptów sztuki recytacji, wyłonionych podczas eliminacji gminnych. Naszą szkołę reprezentowały: Izabela Siręga i Aleksandra Hanus (jako uczennice szkoły podstawowej) oraz Martyna Jasina (z gimnazjum). Swą wrażliwością i warsztatem pracy oczarowały jurorów podczas przesłuchań w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie, uzyskując nominację do finałowych zmagań.
Wszystkie uczennice podczas wielkiego finału zaprezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności nawiązania więzi ze słuchaczami. Ostatecznie Izabela Siręga zdobyła tytuł laureata 2. miejsca, natomiast Aleksandra Hanuswyróżnienie. Uczennice pracowały pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara. Brawa!

Przypomnijmy, że konkurs, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Krośnie, adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Izabela Siręga recytowała wiersz „Kołysanka więzienna” Andrzeja Kołakowskiego, Aleksandra Hanus – utwór „Miejmy nadzieję” Adama Asnyka, a Martyna Jasina – liryk „Jedna chwila” Dariusza Malejonka.