• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Akcja „Sprzątanie wiosenne” zakończona pełnym sukcesem!

„Ziemi nie odziedziczyliśmy po naszych przodkach, my ją tylko pożyczyliśmy od naszych dzieci”.

Antoine de Saint Exupery

W dniach 11-13 kwietnia 2018 roku uczniowie z klas: 0, 1a, 1b, 2a, 3a, 3b, 4b, 5b, 6a i 6b pod opieką nauczycieli i wychowawców wzięli udział w akcji „Sprzątanie wiosenne”, polegającej na zbieraniu odpadów zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Inicjatorem przedsięwzięcia był Zakład Gospodarki Komunalnej w Rymanowie, który wzorowo przeprowadził akcję, promującą Międzynarodowy Dzień Ziemi, obchodzony na całym świecie 22 kwietnia.
Podzieleni na grupy, zaopatrzeni w rękawice ochronne i kamizelki odblaskowe, zebraliśmy kilkadziesiąt worków odpadów na terenie Posady Górnej i Rymanowa Zdroju. Porządkowaliśmy tereny wzdłuż dróg, rzeki Tabor, place i skwery oraz obszary leśne w Rymanowie Zdroju. Naszym celem była nie tylko poprawa walorów najbliższego otoczenia, ale przed wszystkim próba zmiany mentalności ludzi, którzy staną się mniej bezmyślni, a bardziej wrażliwi na piękno przyrody.

Porządkowanie terenów zielonych w naszym uzdrowisku okazało się dla nas przede wszystkim wspaniałą lekcją ekologii, szacunku dla środowiska, siebie i odpowiedzialności za własne czyny. Zdrowy i smaczny posiłek w postaci drugiego śniadania dla wszystkich uczestników akcji został przygotowany przez Restaurację „Jaś Wędrowniczek” w Rymanowie.