• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 15 kwietnia 2018 roku uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w pierwszym etapie Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Besku. Konkurs ma na celu rozwijanie zainteresowania językiem angielskim oraz historią, geografią i kulturą krajów anglojęzycznych. Ponadto udział w konkursie kształtuje u uczniów umiejętności rozwiązywania zadań testujących znajomość struktur gramatycznych i leksykalnych oraz rozwija umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Do konkursu przystąpiło 19 uczniów z klasy 5, 6 i 7 – test obejmował zagadnienia leksykalno-gramatyczne oraz sprawdzał znajomość funkcji językowych. Do następnego etapu konkursu zakwalifikowało się 3 najlepszych uczniów; najwyższy wynik osiągnęła Aleksandra Hanus z klasy 6a, natomiast na drugim miejscu uplasowali się Katarzyna Penar z klasy 7a oraz Aleksander Korobczenko z klasy 6b. Wysokie wyniki osiągnęli również Karolina Niemczyk (7a), Mateusz Piwowar (6a), Anna Dąbrowska (5a), Julia Szczepanik (7a) oraz Natasza Korobczenko (5b).
Następny etap Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego odbędzie się 15 maja br. w Szkole Podstawowej w Besku.
Do konkursu uczniów przygotowują Panie Agnieszka Kwolek-Śliwka oraz Alicja Szymanowska.