• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Kolejny sukces naukowy humanistów!

„Człowiek mądry umie uczyć się od wrogów”.

Arystofanes

W dniu 6 kwietnia 2018 roku poznaliśmy wyniki z I etapu III Powiatowego Konkursu Humanistycznego „Antyk – od słowa do dzieła”, adresowanego do uczniów gimnazjów. Nominację do zawodów finałowych uzyskali uczniowie klasy IIIA: Martyna Jasina, Jan Jurasz, Karol Jurasz oraz Anna Kuszel. Rozwiązywali oni 26 marca br. interdyscyplinarny test o kulturze antyku, łączący wiedzę o literaturze czasów starożytnych (Biblia, mity greckie i rzymskie), sztuce (architektura i rzeźba) i filozofii (poglądy Demokryta, Heraklita, Sokratesa, Arystotelesa i Platona). Arcytrudne pytania, wymagające od uczestników erudycji oraz encyklopedycznej wiedzy, zostały zredagowane przez autora konkursu – Panią Katarzynę Klein – Łokaj. Finałowe zmagania odbędą się w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie 23 maja br. Trzecioklasistom, którzy pracowali pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara, gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki podczas wielkiego finału! Dodajmy, że konkurs ma na celu m.in. podnoszenie poziomu wiedzy o kulturze antyku, promowanie chęci samodzielnego poszerzania wiedzy w zakresie starożytnej literatury, filozofii, sztuki, rozwijanie interdyscyplinarnych zainteresowań humanistycznych.