• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Rekolekcje wielkopostne

„Jezus jest naszą siłą i nadzieją na lepszy dzień”.

W dniach 19-20 marca 2018 roku przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne, które zostały zorganizowane z inicjatywy księdza katechety Tomasza Dzioba w kościele pw. świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Rymanowie Zdroju. W naukach wzięła udział cała społeczność szkolna: uczniowie wszystkich klas oraz nauczyciele, którzy z niemałą uwagą słuchali mądrych nauk księdza rekolekcjonisty Pawła Starostki z parafii Chrystusa Króla i NMP Królowej w miejscowości Łubno-Opace, położonej na terenie gminy Tarnowiec w powiecie jasielskim.
Na długo w naszej pamięci zapadła ważna myśl: „Ratunek dla wszystkich wymaga ofiary ukochanej osoby”, będąca podsumowaniem rozważań po projekcji filmu „Most nadziei”. Dzieło ukazuje historię ojca i ukochanego syna. Ojciec zajmuje się opuszczaniem mostów. Pewnego dnia dochodzi do pomyłki i pracownik kolei staje przed dylematem: czy opuścić most i uratować podróżnych, a jednocześnie poświęcić życie jedynego dziecka, bawiącego się na torach, czy też nie opuścić mostu – uratować chłopca, ale wydać wyrok na wielu nieświadomych niebezpieczeństwa ludzi. Jest to wstrząsający film o miłości i dramatycznym wyborze.

Bardzo czytelne przesłanie obrazu uświadomiło nam, że, niezależnie od tego, jacy jesteśmy, jak się zachowujemy i jak postępujemy w życiu, Bóg umarł na krzyżu także za nas. Czas rekolekcji wypełniał śpiew pieśni wielkopostnych oraz oazowych, gloryfikujących dzieło zbawienia i odkupienia świata przez Chrystusa. Niezwykle wymowne w swym przekazie były słowa utworów wykonywanych przy akompaniamencie gitary: „Jezus jest naszą siłą”, „Rozpięty na ramionach”, „Bóg jest tu, Bóg jest tam”, „W swe ramiona mnie weź”.
Słowa: „Nie wolno być obojętnym na miłość” stały się swoistym credo dla każdego uczestnika rekolekcji wielkopostnych, mottem przewodnim przygotowującym nas do Triduum Paschalnego, najważniejszego wydarzenia w Kościele katolickim, upamiętniającego mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.