• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Nasze polskie święta

„Grób zawaliłem skałą. Postawiłem straż,
byś nie mógł powstać więcej z kamiennego grobu,
a Ty wciąż zmartwychwstajesz i wysoki - trwasz,
a ja Cię znów krzyżuję. I Ty wstajesz znowu”.

Dnia 28 marca 2017 roku uczniowie klas 5a i 5b zaprezentowali montaż słowno-muzyczny „Nasze polskie święta”. Program artystyczny był wędrówką od Niedzieli Palmowej upamiętniającej wjazd Chrystusa do Jerozolimy po Triduum Paschalne - trzy święte dni – Wielki Czwartek, podczas którego odprawiana jest Msza Wieczerzy Pańskiej, Wielki Piątek, dzień kiedy odbywa się Liturgia Męki Pańskiej oraz Wielka Sobota dzień święcenia pokarmów. Młodzi artyści poprzez nastrojowe pieśni i wiersze przybliżyli wszystkim zwyczaje i wierzenia ludowe związane ze Świętami Wielkanocnymi oraz przypomnieli, że w naszej tradycji nie ma drugiego, tak bogatego w swoiste obrzędy święta. Tradycje wielkanocne są przekazywane z pokolenia na pokolenie i powodują, że są to święta wielobarwne, religijne i niepowtarzalne.