• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Dziewczynki na szóstkę, chłopaki na medal

W Dniu Kobiet, 8 marca 2018 roku chłopcy z klasy 2a pamiętali o swoich koleżankach i wychowawczyni. Był czerwony, serduszkowy dywan, po którym przeszły bohaterki swego święta. Były też życzenia oraz słodkie, czekoladowe szminki wykonane przez mistrza cukiernictwa - Mirosława Pelczara z Korczyny. Nie zabrakło kwiatów, słodyczy, piosenek, aforyzmów o kobietach, tradycyjnych stu lat oraz wspólnych zabaw. Zaskoczenie drugoklasistek było ogromne. Chłopcy spisali się na medal. Nie mogło być inaczej. Mają przecież dziewczyny na szóstkę.
W tym dniu uczniowie poznali również sylwetki wielkich Polek, które rozsławiły nasz kraj na świecie. Były to wyjątkowe chwile w życiu klasy.

Wychowawczyni - Urszula Koźma