• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Dzień Kobiet w klasie 6a

„Fantazja i odwaga nigdy pięknej kobiecie szkody nie czynią”.

Józef Ignacy Kraszewski

W dniu 8 marca 2018 roku zgodnie z wieloletnią tradycją świętowaliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy ze wszystkich klas obdarowywali kwiatami i czekoladkami swe koleżanki oraz Panie nauczycielki. Tym symbolicznym gestem wyrazili swój szacunek i podziękowali za wspólnie spędzone dni, tygodnie, miesiące i lata w murach naszej szkoły.
Szczególnie podniosły charakter miała uroczystość przygotowana przez uczniów z klasy 6a pod kierunkiem wychowawcy Pana Waldemara Kilara. Pięknie udekorowany świecami i kwiatami stół przyciągał uwagę, a pyszne ciasta upieczone przez mamy – Panią Magdalenę Kasperkowicz i Panią Beatę Krasowską – kusiły podniebienia. Wszyscy wychowankowie przybyli elegancko ubrani na zajęcia szkolne, by podkreślić swym strojem wyjątkowość chwili.

Najpierw życzenia złożył Pan wychowawca, który zacytował fragment wiersza „Wszystko” Juliana Tuwima:
„Oddać ci wszystko: każdy sen i drgnienie,
Każdy nerw ciała, każdy ruch i krok!
Przeszłość – to tylko o tobie wspomnienie,
Przyszłość – to tylko twój najświętszy wzrok!”
Następnie chłopcy indywidualnie życzyli swym koleżankom wszelkiej pomyślności. Każda z dziewcząt otrzymała czekoladki oraz praktyczny upominek – butelkę na wodę typu bidon z wkładem na owoce lub lód. Prezent okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż butelka pozwala tworzyć smaczne i zdrowe napoje na bazie wody, owoców oraz dodatków takich jak kostki lodu, mięta lub bazylia.
To był piękny i wyjątkowy dzień w życiu klasy 6a. Dziękujemy za miłe chwile!