• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

„Dziękujemy, że jesteście!”

Co roku, 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. W tych dniach obdarowujemy dziadków prezentami, odwiedzamy ich i składamy życzenia. Jesteśmy wdzięczni za to, że są zawsze obok nas; opiekują się nami, gdy rodzice pracują zawodowo lub gdy jesteśmy chorzy. Dzięki dziadkom uczymy się dostrzegania potrzeb innych ludzi, szacunku dla drugiego człowieka czy sumienności. Miłość babci i dziadka daje nam poczucie bezpieczeństwa; czujemy się ważni i wyjątkowi.
Dnia 2 marca 2018 roku podczas zajęć z wychowawcą uczniowie klasy 5a zaprezentowali owoce swojej pracy nad projektem „Wywiad z Babcią i Dziadkiem”. Projekt miał formę wywiadu z dziadkami i pradziadkami, podczas którego piątoklasiści zadawali pytania na temat dzieciństwa i życia kilkadziesiąt lat temu. Najmłodsza z Babć uczniów klasy 5a ma 58 lat, natomiast najstarsza – Prababcia – 96. Rozmowy z najstarszymi członkami rodziny okazały się bardzo pouczające i niekiedy zaskakujące.

Większość dziadków szczęśliwie wspominało swoje wczesne dzieciństwo, mimo że niektórych ciężko doświadczył los – przeżyli wojnę, utracili rodziców. Wiele lat temu sklepy były ubogo zaopatrzone więc zabawki czy ubrania powstawały w domu i były przekazywane młodszemu rodzeństwu. W dzieciństwie dziadkowie przepadali za słodyczami i w ich „słodkich” wspomnieniach najczęściej pojawiały się dropsy, „kukułki” i chleb z wodą i cukrem. Piątoklasistów bardzo interesował fakt, czy babcie i dziadkowie mieli dostęp do telefonu i telewizji. Okazało się, iż kilkadziesiąt lat temu na wsi telefon czy odbiornik telewizyjny posiadał tylko jeden mieszkaniec i udostępniał je innym w razie potrzeby. Dziadkowie z rozrzewnieniem wspominali mieszkańców wsi, zebranych w jednym domu, oglądających ważny mecz czy film. Następnym interesującym tematem okazała się szkoła. Dziadkowie musieli sprostać trudnemu zadaniu pogodzenia nauki z pomocą rodzicom w gospodarstwie, a obowiązków i pracy było wiele. Ciekawostką było, iż rolę dzisiejszego długopisu spełniały pióro, atrament i kałamarz, które brudziły ręce i zostawiały kleksy.
Projekt „Wywiad z Babcią i Dziadkiem” był niezwykłym i pouczającym doświadczeniem. Jesteśmy wdzięczni, że Babcie i Dziadziowie poświęcili nam czas i podzielili się z nami swoimi wspomnieniami.