Wybitne sukcesy młodych literatek z Posady Górnej!

„Morze jest twym zwierciadłem”.

Charles Baudelaire

W dniu 5 marca 2018 roku poznaliśmy wyniki XIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Barwy morza”, adresowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego kraju. W gronie laureatów znalazły się uczennice Pana Waldemara Kilara. Aleksandra Hanus z klasy 6a, rywalizująca o prymat najlepszych z najlepszych wśród uczniów ze szkół podstawowych, zajęła bardzo wysokie 3. miejsce w kraju (kategoria: proza). Napisała ciekawe opowiadanie o historii zaginionego pierścienia, któremu nadała tytuł: „Alicja – czy mógłbym kiedykolwiek o niej zapomnieć?”. Natomiast wśród gimnazjalistów nie miała sobie równych Anna Kuszel z klasy IIIA, autorka wiersza „W morskich odmętach”, opisującego dzieje statku, który zatonął podczas burzy. Zdobyła zaszczytny tytuł laureata 1. miejsca. Na pozycji 2. uplasowała się Karolina Rygiel z klasy IIIA. Zredagowała ona szantę pt. „Morska piosenka”. Obie osiągnęły sukces, startując w kategorii poetyckiej.
Konkurs Literacki „Barwy morza”, organizowany w Gdańsku już po raz 13., zgromadził rekordową liczbę uczestników z całej Polski. Dlatego sukces tak licznie reprezentowanych na podium uczniów ZSP w Posadzie Górnej cieszy szczególnie.

Jest to efekt talentów, zdolności i wrażliwości młodych ludzi, ich erudycji, pisarskiego polotu, a także pracy nauczyciela – polonisty, który wspierał merytorycznie podopiecznych, podsuwając pomysły na tekst i kierunki interpretacji. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy o morzu, promocję uzdolnionych twórców oraz rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych autorów. Brawa dla laureatek!