• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Cześć i chwała bohaterom!

Ósmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczciliśmy programem artystycznym poświęconym Niezłomnym. Starsi uczniowie naszej społeczności szkolnej, od klasy 6 do III gimnazjum, byli uczestnikami niecodziennej lekcji wychowawczej – lekcji patriotyzmu, gotowości do poświęceń, odwagi, wierności ideałom. Bez wątpienia to cechy, którymi legitymowali się żołnierze antykomunistycznego podziemia. Opowiedzieli nam o tym prowadzący program Aleksandra Hanus i Krzysztof Kasperkowicz.
Wiersz pt. „Wyklętym” zawierał w treści przekrojowo ujętą historię naszego narodu, który nie dał się zniemczyć ani zbolszewić dzięki wybitnym „Synom Ojczyzny”. Recytowali go Gabriela Smerecka, Dominika Kloczkowska, Dominika Frącek, Amelia Chmiel, Wiktor Kaczor i Aleksander Korobczenko. Pokazali nam, że przez komunistycznych oprawców Niezłomni skazani zostali na historyczny niebyt i wyrzuceni na śmietnik historii. Dzisiaj po latach wracają na zasłużone w naszych dziejach honorowe miejsce.

Testament ojca dla syna pisany przez Łukasza Cieplińskiego przejmująco zacytował Marcin Bek. Równie wzruszająca była pieśń pt. „Łukasza Cieplińskiego list do syna” wyśpiewana przez Oliwię Staroń. Podobnie mocnych przeżyć dostarczyły słuchającym Izabela Siręga i Aleksandra Graboń wykonując nostalgiczną „Kołysankę więzienną”. Dopełnieniem wypowiedzianych słów poezji i pieśni został zaprezentowany film poświęcony Niezłomnym.
Takie spotkania to element historycznego wychowania, kształtowania pozytywnych postaw, na których nam, jako szkole, bardzo zależy. Opiekę nad tym przedsięwzięciem sprawowała Pani Anna Bałuka.
Choć komunistyczni oprawcy przez lata zabijali pamięć o prawdziwych bohaterach, nazywając ich zdrajcami i bandytami, to jednak prawda o tych, dla których słowa Bóg, Honor i Ojczyzna były święte, wyłania się z mroków historii.
Niezłomni swoim życiem i śmiercią wysoko postawili przed nami ideał człowieczeństwa i patriotyzmu. Warto mieć ten wzór przed oczyma abyśmy i my mogli kiedyś powtórzyć proste słowa Danuty Siedzikówny „Inki”, że zachowaliśmy się jak trzeba.