• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Karol Jurasz z najlepszym wynikiem w Polsce w Konkursie Humanistycznym „Alfik”!

„Talent – to robić z łatwością to, co jest trudne dla innych.
Robić to, co niemożliwe dla talentu – oto geniusz”.

Henri Frederic Amiel

W dniu 17 stycznia 2018 roku ogłoszono wyniki XXI Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego „Alfik”, adresowanego do uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Doskonale zaprezentowali swe umiejętności polonistyczne wychowankowie z Posady Górnej. Karol Jurasz z klasy IIIA zajął 1. miejsce w województwie podkarpackim i 1. miejsce w kraju! Wygrał tygodniowy pobyt na obozie wakacyjnym w Serpelicach nad Bugiem. Gratulujemy!
Poniżej prezentujemy najbardziej wartościowe wyniki naszych uczniów:

 

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Miejsce
w woj.

Miejsce
w kraju

Imię i nazwisko opiekuna

Szkoła Podstawowa

1.

Jan Fabisz

3b

29.

1013.

Magdalena Kasperkowicz

2.

Julia Malinowska

5a

19.

515.

Alicja Kabiesz

3.

Krzysztof Kasperkowicz

6a

4.

124.

Waldemar Kilar

4.

Jan Telega

6b

11.

310.

Alicja Kabiesz

Gimnazjum

5.

Piotr Tuchowski

IIA

2.

58.

Maria Szczepaniak

6.

Filip Cisek

IIB

10.

111.

Waldemar Kilar

7.

Maja Bolanowska

IIA

20.

176.

Maria Szczepaniak

8.

Otylia Landsmann

IIB

21.

212.

Waldemar Kilar

9.

Kamila Małek

IIB

22.

228.

Waldemar Kilar

10.

Dominika Pęcak

IIB

24.

272.

Waldemar Kilar

11.

Joanna Głowacka

IIB

28.

291.

Waldemar Kilar

12.

Karol Jurasz

IIIA

1.

1.

Waldemar Kilar

13.

Anna Kuszel

IIIA

2.

11.

Waldemar Kilar

14.

Aleksandra Bolanowska

IIIA

3.

40.

Waldemar Kilar

15.

Marcelina Hanus

IIIA

4.

49.

Waldemar Kilar

16.

Martyna Jasina

IIIA

4.

49.

Waldemar Kilar

17.

Jan Jurasz

IIIA

9.

114.

Waldemar Kilar

18.

Kamila Frącek

IIIA

13.

136.

Waldemar Kilar

19.

Karolina Rygiel

IIIA

13.

136.

Waldemar Kilar

Celem Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego „Alfik” jest promocja uzdolnionej młodzieży, popularyzacja literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji uczniów. Konkurs motywuje do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Pozwala również diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty. Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych ocen w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.