• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Aleksandra Hanus laureatką 2. miejsca w VI Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Czas Bożego Narodzenia”

W dniu 19 grudnia 2017 roku poznaliśmy wyniki VI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Czas Bożego Narodzenia”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Słomkowie Mokrym (woj. łódzkie). Jury w składzie – Małgorzata Karska, Agnieszka Świniarska, Urszula Płucienniczak, Katarzyna Kuźnik, Katarzyna Świątkiewicz – postanowiło przyznać Aleksandrze Hanus z klasy 6a tytuł laureata 2. miejsca w kraju! To ogromny sukces naszej uczennicy, która pracowała pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara. Zredagowała ona opowiadanie utrzymane w klimacie świątecznym, podejmujące temat miłości i wybaczania, oczekiwania na pierwszą gwiazdkę i cud. Oryginalny pomysł na tekst oraz styl najwyższych lotów zostały zauważone przez komisję konkursową. Dodajmy, że na turniej nadesłano 121 prac z całej Polski. Konkurs, skierowany do uczniów szkół podstawowych, miał na celu m.in. inspirowanie do twórczej aktywności, promowanie takich wartości jak: miłość, wiara, rodzina, przyjaźń, poświęcenie, brak obojętności dla drugiego człowieka. Brawo! Życzymy kolejnych sukcesów!