• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

„Góra Grosza 2018”

Od listopada do stycznia 2018 roku w naszej szkole została zorganizowana ogólnopolska akcja „Góra Grosza”. To już kolejny rok Towarzystwo Nasz Dom zbiera monety na pomoc dzieciom wychowujących się poza własną rodziną. Zaangażowanie naszych wychowanków było bardzo budujące, czego dowodem jest zebrana kwota - 665,46 zł (sześćset sześćdziesiąt pięć 46/100 zł).
Za każdy „grosz” w imieniu organizatorów bardzo dziękujemy.

Poniżej znajduje się zestawienie zbiórki.

Klasa

Zebrana kwota (zł)

1a

12,26

1b

10,56

2a

58,25

3a

15,16

3b

35,79

4a

14,12

4b

44,74

5a

37,31

5b

39,03

6a

155,47

6b

36,49

7

28,10

IIA

11,29

IIB

147,44

IIIA

28,84