• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Wyróżnienie Blanki Krzysztyńskiej w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Moje Boże Narodzenie”

W dniu 8 stycznia 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu odbyło się uroczyste wręczenie nagród 18 Powiatowego Konkursu Plastyki Dzieci i Młodzieży „Moje Boże Narodzenie” adresowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizatorem konkursu było: Starostwo Powiatowe w Krośnie, Gmina Jedlicze i GOK w Jedliczu. Na konkurs wpłynęło 165 prac z powiatu krośnieńskiego wyłonionych w eliminacjach gminnych. Jury w składzie Panie: Zofia Kędzierska - artysta plastyk, Magdalena Skiba - instruktor plastyki oraz Grażyna Ostrowska - promotor regionu, oczarowane bogactwem pomysłów, różnorodnością technik nagrodziło 21 uzdolnionych plastycznie uczniów. Wśród laureatów znalazła się Blanka Krzysztyńska - uczennica klasy 2a naszej szkoły, która w konkursie powiatowym zdobyła wyróżnienie.

Nagrodzeni otrzymali dyplomy i upominki z rąk zastępcy starosty powiatu krośnieńskiego - Pana Adolfa Kasprzyka, burmistrza gminy Jedlicze - Pani Jolanty Urbanik oraz radnego powiatu krośnieńskiego Pana Piotra Waśko. Uroczystość uświetnił występ szkółki wokalnej działającej przy GOK w Jedliczu. W ich wykonaniu wysłuchaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Gratulujemy Blance sukcesu.
Laureatka wykonała pracę pod kierunkiem nauczycielki Urszuli Koźmy.