• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Ogłoszenie

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na pierwsze zajęcia pszczyńskiej sztuki walki, które odbędą się w małej sali gimnastycznej ZSP w Posadzie Górnej w najbliższy piątek, tj. 12 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 zapraszamy uczniów od klas 0 do 3 szkoły podstawowej, natomiast o godz. 18.10 odbędą się zajęcia dla dzieci i młodzieży pozostałych klas. W przypadku dużej ilości chętnych bierzemy pod uwagę stworzenie dodatkowej grupy.
Na zajęciach obowiązuje strój sportowy (koszulka z krótkim rękawem, spodnie dresowe). Dzieci proszone są o przyniesienie wypełnionej i podpisanej przez rodziców zgodny na udział w zajęciach (druk dostępny w sekretariacie szkoły lub u instruktorów prowadzących). Zajęcia poprowadzą wychowankowie Mistrza Pawła Śliwki (6 Dan), wieloletni adepci sztuk walki Monika Wolska (2 Dan) oraz Adrian Trygar (1 Dan), którzy posiadają uprawnienia instruktorskie.
Jeżeli chcesz miło i aktywnie spędzać czas oraz dowiedzieć się jak skutecznie się bronić zapraszamy na nasze zajęcia.
Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki zapraszamy na naszą stronę internetową www.pasw-rymanow.pl oraz profil fb Pszczyńska Akademia Sztuk Walki Rymanów Zdrój. Kontakt telefoniczny Monika Wolska 500 194 271 Adrian Trygar 725 722 766.