• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Adepci Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Posadzie Górnej

„PASW może być także Twoim sposobem na spędzenie wolnego czasu”.

W dniu 5 stycznia 2018 roku uczniowie wszystkich klas naszej szkoły wzięli udział w pokazie sztuk walki, zaprezentowanym przez adeptów PASW. Przybyłych gości powitał Pan dyrektor Piotr Cisek, który pogratulował okrągłego jubileuszu 20-lecia działalności sekcji Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki. Następnie swe niemałe umiejętności zaprezentowali instruktorzy: Pan Adrian Trygar, Pan Sebastian Hanus (absolwenci naszej szkoły) i Pani Agata Łożańska, a także Pan Paweł Śliwka, założyciel rymanowskiej sekcji, któremu przyznano w ubiegłym roku wysoki stopień mistrzowski 6 dan. W sztuki walki wtajemniczyli nas również Panowie: Michał Krukar, Karol Farbaniec (absolwenci naszej szkoły), Mateusz Wolski oraz Panie Joanna Ścibor i Monika Wolska. Spotkanie miało na celu promowanie aktywnego trybu życia oraz zachęcenie uczniów do udziału w treningach.

Na długo w naszej pamięci zapadły słowa, które usłyszeliśmy pod koniec spotkania: „Pszczyńska Sztuka Walki to nasz sposób na ŻYCIE, nasz sposób na BEZPIECZEŃSTWO”. Na pewno wielu z nas weźmie udział w zajęciach, by kształcić i doskonalić swe umiejętności w zakresie kultury fizycznej. Dziękujemy za owocne spotkanie!