• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Apel z okazji świąt Bożego Narodzenia

„Tak oto mówi nam wszystkim
Dawne, odwieczne orędzie,
Z pierwszą na niebie gwiazdką
Bóg w naszym domu zasiędzie.”

J.Kasprowicz

W dniu 22 grudnia 2017 roku odbył się w naszej szkole apel z okazji świąt Bożego Narodzenia. Gospodarzami tej uroczystości byli uczniowie klas czwartych.
Prowadzący - Michał Mrozek powitał zebranych bardzo serdecznie, a Artur Materniak swą recytacją wprowadził wszystkich w wyjątkowy nastrój.
Czwartoklasiści w swych wierszach mówili o tym, że nadchodzące święta są szczególne, bo kojarzą się z wieczerzą wigilijną, pięknie przystrojoną choinką i kolędami.
W ten cudowny wieczór łamiemy się z bliskimi opłatkiem i składamy sobie życzenia, zapominając o wszelkich konfliktach i urazach.

Dzieci przypomniały również o starodawnych świątecznych zwyczajach. Niektóre przetrwały do naszych czasów, np. kładzenie sianka pod biały obrus czy pozostawienie wolnego miejsca przy stole dla strudzonego wędrowca. Ten niecodzienny wieczór kończy się dla wielu pójściem na radosne nabożeństwo zwane pasterkę. Piękne liryki przeplatane były donośnym śpiewem znanych nam polskich kolęd: „Wśród nocnej ciszy”, „Cicha noc”, „Gdy śliczna Panna” czy „Jezus malusieńki”.
Oliwia Penar i Artur Materniak zaprezentowali swoje talenty muzyczne, grając pastorałki na skrzypcach i puzonie. Na koniec uczniowie wręczyli dyrekcji, nauczycielom i pracownikom obsługi skromne upominki, a prowadzący złożył zebranym serdeczne życzenia z okazji nadchodzących świąt, żeby „gwiazdka betlejemska, która świeci o zmroku, doprowadziła wszystkich do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku”.
Uczniów do występu przygotowali wychowawcy: Pani Maria Szczepaniak i Pan Artur Piotrowski. Oprawą plastyczną zajęła się Pani Aneta Skóra, a muzyczną Pan Bogusław Malinowski.