• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Indie - kraj kontrastów

W dniu 19 grudnia 2017 roku naszą szkołę odwiedził podróżnik z gorlickiej grupy „Trzask”. Przez dwie godziny lekcyjne opowiadał o Indiach. Prezentowane fotografie jeszcze bardziej przybliżyły nam to zadziwiające państwo.
Pokaz rozpoczął od opisu miasta Mumbaj (dawniejszy Bombaj), gdzie znajduje się Brama Indii. Tutaj, jak i na ulicach innych miast, można spotkać święte krowy.
Kolejnym przystankiem było Varanasi – najstarsze zamieszkałe miasto świata, a zarazem święte miejsce Hindusów, leżące nad rzeką Ganges. Podróżnik opowiedział nam o zwyczajach związanych z pochówkiem zmarłych, a dokładniej o płonących ciałach nad brzegiem tej ogromnej rzeki.
Jednym z najbardziej znanych budynków Indii jest grobowiec Tadź Mahal, nazywany świątynią miłości, którą wędrowcy ujrzeli podczas postoju w mieście Agra.

Prowadzący spotkanie ciekawie opisał nam też pobyt na Pustyni Thar. Poznaliśmy także wiele ciekawostek, które dotyczyły kuchni, ubioru i sposobu życia Hindusów.
Pod koniec prezentacji uczniowie mieli okazję przymierzyć tradycyjne stroje indyjskie: damskie Sari oraz Dhoti – strój męski.