• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Podsumowanie akcji „Misie Ratownisie”

W dniu 17 grudnia 2017 roku w hali sportowej MOSIR w Krośnie nastąpiło uroczyste podsumowanie akcji „Misie Ratownisie” zainicjowanej przez Stowarzyszenie Nocna Jazda Samochodem bez Celu Krosno oraz Fundację Wsparcie 112. Zebrano setki tysięcy pluszowych zabawek, które zostały przekazane zespołom ratownictwa medycznego i jednostkom straży pożarnej, a wręczane będą dzieciom poszkodowanym w wypadkach drogowych i pożarach. Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w tym wielkim przedsięwzięciu. Zebraliśmy 535 pluszowych maskotek. Wierzymy, że ofiarowane przez Was pluszaki wywołają radość, uśmiech i szczęście na twarzach wielu dzieci w trudnych dla nich chwilach.
Dziękujemy wszystkim za wrażliwość, otwarte serce i chęć niesienia pomocy.
Koordynatorki - Panie: Edyta Krukar i Urszula Koźma.

 Niżej przedstawiona tabela obrazuje zaangażowanie naszych podopiecznych.

 

Klasa

Ilość maskotek

Liczba uczniów

w klasie

1a

26

14

1b+0

64

17

2a

80

13

3a

5

14

3b

28

18

4a

48

14

4b

72

27

5a

13

15

5b

77

23

6a

31

18

6b

7

17

7a

35

21

IIa

15

16

IIb

30

21

IIIa

4

23

Razem

535

 

W przeliczeniu na 1 ucznia najwięcej przyniosła klasa 2a sp, 2. miejsceklasa 1b+0 sp, 3. miejsce klasa 4a.