• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Znamy wyniki II etapu konkursów przedmiotowych

„W samotnej ciszy kształcą się talenty, a charaktery śród odmętu świata”.

Johann Wolfgang Goethe

W dniu 3 stycznia 2018 roku poznaliśmy ostateczne wyniki wszystkich konkursów przedmiotowych z etapów rejonowych, organizowanych przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Niemałe sukcesy odnotowali w zmaganiach olimpijskich gimnazjaliści. Aż sześcioro naszych wychowanków reprezentować będzie Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej w finale zawodów w pięciu konkursach: polonistycznym, języka angielskiego, chemicznym, fizycznym i matematycznym. Nasi olimpijczycy mogą zawalczyć w sumie o 11 tytułów laureata.
Wspaniałą olimpijską przygodę kontynuują: Jan Jurasz, Karol Jurasz i Martyna Jasina. Jan w klasie II został laureatem Konkursu Informatycznego i finalistą Konkursu Polonistycznego. W tym roku ma szansę osiągnąć sukces w zawodach olimpijskich z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki i fizyki. Karol podczas nauki w gimnazjum został już dwukrotnym laureatem Konkursu Polonistycznego oraz finalistą Konkursu Matematycznego, a w bieżącym roku szkolnym zakwalifikował się do III etapu z języka polskiego i matematyki. Martyna natomiast w ubiegłym roku szkolnym została finalistką Konkursu Polonistycznego.

Jako uczennica klasy III zawalczy o tytuł laureata z języka polskiego i chemii. Gratulacje. Bardzo cieszy fakt, że w gronie olimpijczyków znalazły się: Marcelina Hanus, Anna Kuszel i Karolina Rygiel. Trzymamy kciuki!

Szczegółowe dane przedstawia tabela:

Lp.

Nazwa Konkursu

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

1.

Konkurs Polonistyczny

Karol Jurasz

Waldemar Kilar

2.

Konkurs Polonistyczny

Jan Jurasz

Waldemar Kilar

3.

Konkurs Polonistyczny

Martyna Jasina

Waldemar Kilar

4.

Konkurs Polonistyczny

Anna Kuszel

Waldemar Kilar

5.

Konkurs Polonistyczny

Marcelina Hanus

Waldemar Kilar

6.

Konkurs Polonistyczny

Karolina Rygiel

Waldemar Kilar

7.

Konkurs Języka Angielskiego

Jan Jurasz

Agnieszka Kwolek – Śliwka

8.

Konkurs Chemiczny

Martyna Jasina

Beata Kilar

9.

Konkurs Matematyczny

Karol Jurasz

Edyta Krukar

10.

Konkurs Matematyczny

Jan Jurasz

Edyta Krukar

11.

Konkurs Fizyczny

Jan Jurasz

Beata Kilar