• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Sukces chłopców w gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej

W dniu 12 grudnia 2017 roku w Sieniawie, odbyły się gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. W zawodach wzięły udział 4 zespoły ze szkół w Rymanowie, Sieniawie, Wróbliku Szlacheckim i Posadzie Górnej. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Zespół z Posady Górnej wygrał wszystkie mecze i awansował do zawodów powiatowych, które zostaną rozegrane w lutym 2018 roku w Lubatowej.

Wyniki poszczególnych spotkań:
Sieniawa - Rymanów 3:10
Posada Górna - Wróblik Szlachecki 16:6
Posada Górna - Sieniawa 18:6
Rymanów - Wróblik Szlachecki 7:3
Posada Górna - Rymanów 21:7
Sieniawa - Wróblik Szlachecki 3:11

 

Skład drużyny z Posady Górnej: Wołczański Rafał, Kasperkowicz Alan, Drąg Adam, Szałajko Radosław, Markiewicz Mateusz, Szatkowski Dominik, Sabat Miłosz, Jurasz Karol.
Opiekunem na zawodach był Józef Krzysztyński.