• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

„Mówię NIE wszystkiemu, co złe”

W poniedziałkowy poranek 4 grudnia 2017 roku gościliśmy w naszej szkole aktorów z Agencji Artystycznej Art Cinema z Nowego Sącza. W ich wykonaniu uczniowie z klas 0-3 mogli obejrzeć spektakl pt: „Mówię NIE wszystkiemu, co złe”. Miał on na celu ukazanie dzieciom kilku niechlubnych cech z jakimi często mają do czynienia. Skarżenie, lenistwo, przechwalanie się i postawa egoistyczna, to tylko niektóre przykłady, jakie przewijały się w spektaklu. Artyści uczyli dzieci prawidłowego zachowania się w codziennym życiu jednocześnie przestrzegając i wskazując, jakich postaw należy unikać. Aktorom w inscenizacji pomagali sami widzowie: odpowiadając na pytania, asystując, co powodowało wiele radości i uśmiechu. Dzięki temu treści przekazane naszym uczniom staną się zapewne jeszcze lepszą nauką na przyszłość i pozostaną w ich pamięci.