• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Festyn z piłką ręczną programu GRAMY W RĘCZNĄ

Dnia 8 grudnia 2017 roku uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej wzięli udział w festynie sportowym, podsumowującym rok 2017 z autorskim przedsięwzięciem Polskiego Związku Piłki Ręcznej i Ministerstwa Sportu i Turystyki pod hasłem „Gramy w ręczną”. Celem programu była integracja rodzinna i społeczna, propagowanie zdrowego trybu życia, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, aktywnego spędzania czasu wolnego oraz rozwój sprawności fizycznej i zwiększenie zainteresowania piłką ręczną wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych.
Festyn odbył się w hali sportowej w Sieniawie. Wzięło w nim udział ponad 200 uczestników z 10 szkół podstawowych z województwa podkarpackiego objętych programem. Organizatorem imprezy był wojewódzki koordynator programu „Gramy w ręczną” trener Grzegorz Argasiński.

Drużyna z Posady Górnej na co dzień trenowana jest przez Panią Klaudynę Trygar-Kubusiak (jedyną trenerkę w projekcie na Podkarpaciu), która z zaangażowaniem i pełnym profesjonalizmem przygotowuje grupę młodych szczypiornistek i szczypiornistów. Poprzez ciekawie prowadzone zajęcia potrafiła zachęcić już ponad 30 dzieciaków, którzy systematycznie uczęszczają na treningi.
Konkurencje, z którymi zmagali się uczestnicy obejmowały biegi sztafetowe, wyścigi z elementami kozłowania, rzuty do celu, wyścigi w workach. Na sali panowała wspaniała atmosfera. Okrzykom dopingu i radości nie było końca. Nie było zwycięzców ani przegranych. Każda drużyna została nagrodzona pamiątkowym pucharem a młodzi adepci piłki ręcznej otrzymali swoje pierwsze złote medale i pamiątkowe dyplomy ze swoim imieniem i nazwiskiem. Na koniec wszyscy otrzymali mnóstwo słodkości.
Brawa dla wszystkich uczestników!