• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Gabriela Smerecka laureatem 1. miejsca w Konkursie Czytelniczym „W naszej szkole są książkowe mole”

„Książka to cudo promieniste, to złota iskierka, to okruch serca”.

Kornel Makuszyński

W dniu 14 grudnia 2017 roku Pan dyrektor Piotr Cisek wręczył uczniom klas szóstych nagrody w Konkursie Czytelniczym „W naszej szkole są książkowe mole”, poświęconym powieści Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy”. Przypomnijmy, że była to już trzecia edycja turnieju wiedzy, sprawdzającego znajomość lektur szkolnych. Do rywalizacji o laur zwycięzcy przystąpiło 14 uczestników, którzy mieli za zadanie rozwiązać test, obejmujący zagadnienia z zakresu biografii autora „Szaleństw panny Ewy”, jego bogatej twórczości literackiej oraz treści książki opowiadającej o przygodach młodego detektywa – amatora Adama Cisowskiego („Szatan z siódmej klasy”). Wszyscy uczniowie bardzo solidnie przygotowali się do turnieju, czego świadectwem był wysoki poziom rywalizacji. Jury, po ocenie prac, wyłoniło laureatów. Miejsce 1. zdobyła Gabriela Smerecka z klasy 6b, na 2. pozycji uplasowała się Barbara Materniak z klasy 6a, a 3. lokatę zajął Jan Telega z klasy 6b. Gratulacje!

Główną inicjatorką tego wydarzenia była Pani Jolanta Pietruszka. Za organizację turnieju odpowiedzialni byli także: Pani Alicja Kabiesz i Pan Waldemar Kilar. Konkurs „W naszej szkole są książkowe mole” został zorganizowany z okazji obchodów 13 grudnia Dnia Księgarza. Z tej okazji wszystkim pracownikom księgarni życzymy samych uśmiechniętych klientów oraz poprawy sytuacji na rynku czytelniczym. Oby jak najwięcej osób powracało do czytania książek!