• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Nikolina Samborska wśród najlepszych piłkarek ręcznych w Polsce!

Dnia 10 grudnia 2017 roku zakończyło się w Płocku czterodniowe zgrupowanie zimowe najlepszych dziewcząt ośrodków OSPR z całej Polski aspirujących do kadr narodowych ZPRP. Najlepsze dziewczęta z OSPR dostaną powołania do kadry.
Na zgrupowanie powołano 32 najlepsze dziewczęta z całego kraju zakwalifikowane i powołane spośród 1600 zawodniczek przez koordynatorów wojewódzkich i makroregionalnych na podstawie obserwacji w czasie zgrupowań kadr, testów sprawności motorycznej i gier kontrolnych.
Z województwa podkarpackiego zostały powołane 2 zawodniczki, w tym z OSPR Posada Górna - Nikolina Samborska, rozgrywająca (to już 3 zgrupowanie Nikoliny i ogromne wyróżnienie dla zespołu!).

Dziewczęta podczas zgrupowania miały dwa treningi dziennie (trening dopołudniowy i popołudniowy, a bramkarki dodatkowo trening bramkarski). Zawodniczki doskonaliły swoja sprawność motoryczną, umiejętności techniczno - taktyczne. Zajęcia prowadzone były również w siłowni. Na koniec zgrupowania rozegrany został mecz kontrolny, w którym bardzo dobrze wypadła Nikolina, która rzuciła 8 bramek.
Dla zawodniczki z Posady Górnej to ogromne wyróżnienie i docenienie jej talentu. Miejmy nadzieję, że niedługo zobaczymy Nikolę w reprezentacyjnej koszulce!
Brawa dla Nikoli i jej trenera Grzegorza Argasińskiego!