• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Znamy wyniki I etapu konkursów przedmiotowych

„Ani bowiem talent bez wiedzy, ani wiedza bez talentu nie mogą stworzyć doskonałego mistrza”.

Witruwiusz

W dniu 6 grudnia 2017 roku poznaliśmy ostateczne wyniki wszystkich konkursów przedmiotowych z etapów szkolnych, organizowanych przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie w formie trójstopniowych zawodów. Przypomnijmy, że uczniowie klas 4-7 szkół podstawowych mogli sprawdzić swą wiedzę i umiejętności z: języka polskiego, matematyki, historii, przyrody, języka angielskiego i języka niemieckiego. Natomiast uczniowie klas II-III gimnazjów rywalizowali w 13 konkursach: polonistycznym, historycznym, chemicznym, biologicznym, geograficznym, matematycznym, fizycznym, języka angielskiego, języka ukraińskiego, języka niemieckiego, języka francuskiego, języka hiszpańskiego oraz informatycznym.
Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się gimnazjaliści. Aż sześcioro naszych reprezentantów (wszyscy z klasy IIIA) odniosło sukcesy w sześciu konkursach. Godne odnotowania jest to, że liderem w gronie olimpijczyków jest Jan Jurasz, który uzyskał awans z języka polskiego, matematyki, fizyki, języka angielskiego i informatyki. Jego brat Karol Jurasz uzyskał kwalifikację z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i fizyki.

Ma on szansę zdobyć „polonistycznego hat tricka” i zostać pierwszym oraz jedynym potrójnym laureatem Konkursu Polonistycznego w historii naszego gimnazjum. Piękną passę kontynuuje Martyna Jasina, ubiegłoroczna finalistka z języka polskiego. W sumie nasi olimpijczycy mają szansę na wywalczenie aż 13 tytułów laureata i finalisty. Niebawem poznamy wyniki II etapu konkursów. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

Szczegółowe dane przedstawia tabela:

Lp.

Nazwa Konkursu

Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela

1.

Konkurs Polonistyczny

Karol Jurasz

Waldemar Kilar

2.

Konkurs Polonistyczny

Jan Jurasz

Waldemar Kilar

3.

Konkurs Polonistyczny

Martyna Jasina

Waldemar Kilar

4.

Konkurs Polonistyczny

Anna Kuszel

Waldemar Kilar

5.

Konkurs Polonistyczny

Marcelina Hanus

Waldemar Kilar

6.

Konkurs Polonistyczny

Karolina Rygiel

Waldemar Kilar

7.

Konkurs Chemiczny

Martyna Jasina

Beata Kilar

8.

Konkurs Matematyczny

Karol Jurasz

Edyta Krukar

9.

Konkurs Matematyczny

Jan Jurasz

Edyta Krukar

10.

Konkurs Fizyczny

Jan Jurasz

Beata Kilar

11.

Konkurs Fizyczny

Karol Jurasz

Beata Kilar

12.

Konkurs Języka Angielskiego

Jan Jurasz

Agnieszka Kwolek – Śliwka

13.

Konkurs Informatyczny

Jan Jurasz

Piotr Cisek

Konkursy przedmiotowe od lat cieszą się wielkim prestiżem wśród środowisk szkolnych. Wynika to z faktu, iż zapewniają laureatom liczne przywileje. Są nimi: nie tylko ocena celująca na świadectwie, ale także preferencje przy wyborze szkoły oraz zwolnienie z części egzaminu zewnętrznego. Konkursy te sprawdzają gruntownie wiedzę i umiejętności olimpijczyka, a stopniowalność zawodów wyklucza przypadkowość sukcesu. Te czynniki powodują, że są bardzo popularne wśród młodzieży szkolnej nie tylko na Podkarpaciu.