• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

4 Mikołajkowy Turniej Sportowy „Zabawy z Mikołajem”

Tradycją naszej szkoły stał się Mikołajkowy Turniej Sportowy „Zabawy z Mikołajem”, organizowany dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej. W dniu 6 grudnia 2017 roku na starcie stanęło 60 wychowanków. Zawodnicy, jak zawsze, złożyli uroczyste ślubowanie. Przyrzekali uczciwą walkę, zgodną współpracę i świetną zabawę. Podzieleni na pięć grup, przy porywającej muzyce, rywalizowali w wielu mikołajkowych konkurencjach. Najwięcej emocji wywołały: wyścigi mikołajkowych zaprzęgów, wyścigi reniferów, slalom z prezentami, sztafeta z pluszowym misiem oraz pokonywanie zimowego toru przeszkód. Podczas turnieju zabawa była wspaniała. Niemałą niespodziankę sprawił dzieciom Święty Mikołaj, który obdarował najmłodszych sportowców słodyczami. Były także pamiątkowe dyplomy i wspólne zdjęcia. Zawody dostarczyły wszystkim nie tylko dużo niezapomnianych, mikołajkowych wrażeń, ale także uczyły rywalizacji w duchu fair play, przyczyniły się do kształtowania postaw prawdziwego sportowca.
Organizatorkami turnieju były Panie: Urszula Koźma, Maria Niemczyk i Magdalena Kasperkowicz, a rolę sędziego pełnił Pan Artur Piotrowski.