• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

2. miejsce w województwie Jakuba Siręgi w Podkarpackim Konkursie „Literatura i Dzieci”

W dniach 6 i 7 grudnia 2017 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbył się finał Konkursu „Literatura i Dzieci - Dzień bez komputera”, w którym wystąpili uczniowie naszej szkoły: Jakub Siręga z klasy 2a i jego siostra Izabela Siręga z klasy 6a. Rodzeństwo znalazło się w gronie najlepszych recytatorów naszego województwa, wyłonionych na drodze eliminacji rejonowych. Na scenie WDK znakomicie zaprezentował się Jakub Siręga w wierszu pt. „Sposób na nudę” Urszuli Kozłowskiej. Jury doceniło świetną interpretację utworu i talent aktorski chłopca. Uczeń naszej szkoły zdobył bardzo wysokie 2. miejsce w województwie podkarpackim. Zobaczymy go ponownie w Rzeszowie - 14 grudnia podczas uroczystej gali laureatów. Gratulujemy również udanego występu Izabeli, która deklamowała liryk Wandy Chotomskiej „Preludium deszczowe”. Co prawda nie znalazła się w gronie nagrodzonych, jednak zaprezentowała się pięknie. Nasi podopieczni otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
Uczniów do konkursu przygotowywali: Pani Urszula Koźma i Pan Waldemar Kilar.