• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Sukcesy w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”

„Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie. Piękność bez dobroci jest jako kwiat bez woni”.

Henryk Sienkiewicz

W dniu 1 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Nienadówce z okazji obchodów Święta Patrona podczas uroczystej akademii, poświęconej pamięci pierwszego polskiego noblisty w dziedzinie literatury, wręczono nagrody laureatom w XII Wojewódzkim Konkursie Literackim „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”, nad którym patronat objął Podkarpacki Kurator Oświaty.
W gronie wyróżnionych znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Przypomnijmy, że zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej sylwetki autora Trylogii lub bohaterów jego dzieł bądź zredagowanie w literackiej formie wypowiedzi z tezą o bohaterze, który mógłby zostać idolem dla współczesnego nastolatka. Wysoka jakość prac zaowocowała przyznaniem aż 10 nagród i wyróżnień.

Krzysztof Kasperkowicz przygotował prezentację pn. „Świat pięknych kobiet w powieściach Henryka Sienkiewicza”, zdobywając tytuł laureata, podobnie jak Filip Cetnarski, autor prezentacji zatytułowanej „Portrety dzieci w twórczości Henryka Sienkiewicza”. Filip Cisek przygotował w formie slajdów prezentację „Sienkiewicz nieznany. Ciekawostki z życia pisarza”, a Jan Jurasz – „Antagoniści w twórczości Sienkiewicza”. Obaj otrzymali wyróżnienia. Niemałe sukcesy odniosły młode literatki. Tytuły laureata przyznano: Dominice Pęcak za błyskotliwy tekst „Zbyszko z Bogdańca wzorem dla współczesnego nastolatka”, Marii Przybyle („Staś Tarkowski – polski superbohater”), Antoninie Szczęsnej („Andrzej Kmicic wzorem do naśladowania w XXI wieku”), Karolinie Rygiel („Jurand ze Spychowa – superbohater, który pokazał, jak walczyć i przebaczać”). Po wyróżnienia sięgnęły: Kamila Frącek („Staś Tarkowski – uosobieniem wszelkich cnót”) i Marcelina Hanus („Andrzej Kmicic – okryty wielką sławą Hektor częstochowski”).
Dodać trzeba, że konkurs miał na celu propagowanie twórczości Henryka Sienkiewicza oraz zachęcanie uczniów do inwencji twórczej. Cieszy się już uznanym prestiżem w środowiskach szkolnych ze względu na szerokie zainteresowanie dzieci i młodzieży ze wszystkich zakątków Podkarpacia. Wielkie brawa dla nagrodzonych i wyróżnionych laureatów, którzy pracowali pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.