• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Andrzejki w klasach 0-3

Zgodnie z polska tradycją, dokładnie 30 listopada bawiliśmy się na szkolnym wieczorku andrzejkowym. Zabawa odbywała się pod hasłem „Czary mary - niech się spełnią twe zamiary”.
Zabawę rozpoczęliśmy tańcami integracyjnymi przy muzyce wychodzącej spod klawiszów Pana Bogdana Malinowskiego, a następnie wróżki w oryginalnych strojach zaprezentowały swoje tajemnicze wróżby przy nastrojowym świetle świec. Do pomocy podczas magicznego wieczoru wezwane zostały sympatyczne, czarne koty (uczniowie klasy 6), które dzielnie czuwały nad tańcami i konkursami młodszych kolegów. Największą atrakcją okazało się koło fortuny, które bardzo często nagradzało wróżących cukierkami. Uczniowie doskonale bawili się i z poczuciem, że właśnie to było celem tego wieczoru wrócili do domów.