• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Wyjazd edukacyjny klas piątych

„Podróżować to żyć”.

H. Ch. Andresen

W piątek 1 grudnia 2017 roku uczniowie klas piątych pod opieką Pani Agnieszki Kwolek- Śliwki, Pani Agnieszki Kindlik i Pana Józefa Krzysztyńskiego uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do siedziby Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej. Głównym celem wyjazdu było poznanie form ochrony przyrody w Polsce. Podczas seansu dzieci poznały etapy powstawania Beskidu Niskiego oraz bogatą florę i faunę wszystkich siedlisk parku. Następnie brały udział w lekcji „Drugie życie drzewa”, która wyjaśniła znaczenie obumarłych drzew w ekosystemach leśnych. Na zakończenie uczniowie podziwiali piękne zdjęcia na wystawie, a po zakupieniu pamiątek udali się w drogę powrotna.