• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

„Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”.

Słowa Cypriana Kamila Norwida stały się hasłem przewodnim uroczystości, która w dniu 10 listopada 2017 roku zgromadziła całą społeczność szkolną. W przeddzień 99 rocznicy Święta Niepodległości uczniowie klasy III gimnazjum programem artystycznym chcieli oddać hołd i wyrazić swój szacunek dla niepodległości naszej Ojczyzny.
Wolność to wielki dar, wiedzieli o tym doskonale ci, którym przyszło żyć w czasach niewoli. Dlatego obecnie młodemu pokoleniu należy uświadomić, jak mówił Jan Paweł II, że wolność jest nam nie tylko dana, ale zadana. W pierwszej scenie odegranej przez Martynę Jasinę i Jana Jurasza padły bardzo ważne pytania dotyczące współczesnego patriotyzmu, szacunku dla symboli narodowych. Konferansjerzy uroczystości Anna Kuszel i Karol Jurasz powiedli nas po kartach historii, by pokazać starania kilku pokoleń Polaków dążących do niepodległości.

Słowa pięknej, patriotycznej poezji wzruszały, przypominając dramatyczne wydarzenia z przeszłości. Całość programu uświetniły pieśni m.in. „Wojenko, wojenko”, ”Marsz Pierwszej Brygady” wyśpiewane chóralnie przez całą klasę. Utwór „Powrócisz tu” w wykonaniu Oliwii Staroń wywołał ogromną nostalgię u słuchaczy. Wyjątkową wirtuozerią gry na gitarze popisali się Miłosz Sabat i Jan Jurasz, akompaniując Dawidowi Kuczwarowi do utworu pt. „Wolność kocham i rozumiem”. Poezja, pieśni, słowo czytane wskazywały, że za wolną Polskę walczyły pokolenia rodaków, a odzyskanie niepodległości było wysiłkiem zbiorowym wszystkich Polaków. W tym miejscu należałoby wyrazić wdzięczność przeszłym pokoleniom za to, co mamy. Pielęgnujmy wartości i sięgajmy w przeszłość do tego co cenne.