• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Znawcy biografii Tadeusza Kościuszki

W związku z 200 rocznicą śmierci wielkiego Polaka Tadeusza Kościuszki odbywa się wiele uroczystości i konkursów upamiętniających tę wyjątkową postać. Organizatorem jednego z nich był Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie. Konkurs odbył się 10 listopada 2017 roku i skierowany był do uczniów z całej gminy. Duży sukces odnieśli w nim wychowankowie naszej szkoły: Jan Telega z klasy 6b zajął 2. miejsce, Krzysztof Kasperkowicz z klasy 6a 3. miejsce, Maria Głowacka z klasy 7a oraz Mateusz Piwowar z klasy 6a otrzymali wyróżnienie – są to podopieczni Pani Anny Bałuki.
Uczniowie rozwiązywali test, który składał się z 25 zadań otwartych dotyczących życia i działalności Tadeusza Kościuszki. Serdecznie gratulujemy sukcesu i posiadanej wiedzy!