• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Wspaniałe wyniki w Konkursie Polonistycznym!

„Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”.

Maria Dąbrowska

W dniu 6 listopada 2017 roku poznaliśmy wyniki etapu szkolnego Konkursu Polonistycznego, adresowanego do uczniów gimnazjów z województwa podkarpackiego, którzy do rywalizacji o tytuły laureata i finalisty przystąpili 26 października br. Doskonale zaprezentowali się uczniowie klasy IIIA, przygotowywani przez Pana Waldemara Kilara. Marcelina Hanus, Martyna Jasina, Jan Jurasz, Karol Jurasz, Anna Kuszel oraz Karolina Rygiel zakwalifikowali się do zawodów rejonowych, które odbędą się w Krośnie 30 listopada br. Ogółem nominację uzyskało aż 212 gimnazjalistów. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!