• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Rusza akcja „Pełna miska”

Współczesny świat sprawia, iż wszyscy jesteśmy zabiegani i zapracowani. Czasami sprawy życia codziennego nie pozwalają nam dostrzec potrzebujących. Bywa, że widząc cierpienie innych odwracamy głowy, zapominamy i wracamy do swoich spraw. Pragnąc uwrażliwić uczniów naszej szkoły na los pokrzywdzonych zwierząt Samorząd Uczniowski wznawia akcję „Pełna miska”. Każdego roku do schronisk trafia mnóstwo porzuconych i zagubionych psów i kotów, niektóre są w złym stanie i wymagają długotrwałego leczenia. Część z podopiecznych schronisk szybko znajduje nowy dom – niestety większość zwierząt zostaje i wymaga codziennej opieki. Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych w jaką możemy się zaangażować. Możemy mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nas, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie. Zapraszamy wszystkich uczniów do włączenia się w akcję „Pełna miska” - udowodnijmy, że dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk. Pieczę nad akcją sprawują Panie Agnieszka Kwolek – Śliwka oraz Urszula Koźma.