• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Klasa druga w pracowni rzeźbiarskiej

W dniu 11 października 2017 roku uczniowie klasy drugiej w ramach realizacji ośrodka tematycznego - Co wykonujemy z drewna? odwiedzili pracownię Pana Krzysztofa Śliwki - artysty rzeźbiarza z Rymanowa Zdroju, absolwenta liceum plastycznego, który swoje prace prezentował na wystawach w: Krośnie, Jaśle, Rzeszowie, Jarosławiu, Łańcucie, Przemyślu, Warszawie i Budapeszcie. W trakcie spotkania dzieci odkryły tajniki pracy rzeźbiarza. Zobaczyły narzędzia jakimi się posługuje, poznały etapy powstawania rzeźb, techniki ich tworzenia, dowiedziały się z jakich materiałów mogą być wykonane. Miały także możliwość obejrzenia galerii pięknych wytworów artysty. W drodze powrotnej szukały, podziwiały, nazywały i porównywały przydrożne rzeźby w Rymanowie Zdroju.

Dziękujemy Panu Krzysztofowi Śliwce za umożliwienie nam obcowania ze sztuką i poświęcony czas. To dwugodzinne wyjście edukacyjne przybliżyło dzieciom kunszt artysty, rozbudziło ich wrażliwość, wyobraźnię i poczucie piękna.

wychowawczyni klasy: Urszula Koźma