• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Wycieczka klas czwartych do Krosna

„Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę”

św. Augustyn

W dniu 10 października 2017 roku klasy czwarte pod opieką wychowawców: Pani Marii Szczepaniak i Pana Artura Piotrowskiego oraz Pani Anny Bałuki udały się na wycieczkę autokarową do Krosna. Celem podróży było Muzeum Rzemiosła i Muzeum Misyjne Sióstr Klawerianek. To pierwsze mieści się w budynku dawnej Pierwszej Krajowej Fabryki Zegarów Wieżowych. Tam uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której mogli zobaczyć różne zegary i zegarki oraz dowiedzieć się, jak zmieniał się ich wygląd na przestrzeni wieków. Obejrzeli także ekspozycje urządzone w formie kilkunastu małych pracowni rzemieślniczych, które dawniej funkcjonowały na terenie miasta i okolic. Widzieli narzędzia i przedmioty wyrabiane przez stolarzy, rymarzy, bednarzy czy tkaczy. Uczniowie zwiedzili też Wieżę Farną z dzwonnicą, wewnątrz której zamontowane są trzy krośnieńskie dzwony: „Urban” (jeden z najstarszych w kraju), „Jan” i najmniejszy „Marian”.

Następnie wszyscy udali się do Muzeum Misyjnego mieszczącego się przy ulicy I. Łukasiewicza. Znajduje się tam ok. 1000 przeróżnych eksponatów z czterech kontynentów: Afryki, Australii, Azji i Ameryki Południowej. Wśród zbiorów są przedmioty codziennego użytku, ciekawa biżuteria, instrumenty muzyczne, broń myśliwska, odzież oraz piękne malowidła, obrazy wykonane z traw, liści palmy i skrzydeł motyli. Na koniec dzieci obejrzały ciekawy, ale bardzo smutny film, z którego dowiedziały się, jak wygląda życie ich rówieśników w Afryce.
Wycieczka ta była na pewno interesującą lekcją historii. Uczniowie zgłębili wiedzę nie tylko o Krośnie, ale i o świecie.