• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Jesienna wyprawa drugoklasistów

W dniu 2 października 2017 roku uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią Urszulą Koźmą wybrali się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wyprawy było: poznanie jego warstwowej budowy, wdrażanie do właściwego zachowania się w lesie, uwrażliwienie na piękno jesiennej przyrody oraz obejrzenie nieczynnego wyciągu narciarskiego. Drugoklasiści wyposażeni w lupy, lornetki, miarki metrowe, notatniki odkrywali tajemnice rymanowskiego lasu. Dokładnie zapisywali swoje spostrzeżenia. Zachwycali się jego bogactwem: świeżym powietrzem, florą i fauną. Odważnie przechodzili po drewnianych kładkach, skąd oglądali głębokie wąwozy i snujące się strumyki. Niemałą atrakcją były zabawy na stoku, po którym kilka lat temu zjeżdżali pasjonaci zimowych sportów. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały opuszczony wyciąg orczykowy, niszczejący ratrak i barową budkę.

Miały też możliwość poznania regulaminu wyciągu narciarskiego, porównania cen przejazdu z obecnymi. Ze wzniesienia podziwiały rozległe widoki naszej małej ojczyzny. Drugoklasiści zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły bogatsi nie tylko o wiedzę przyrodniczą i historyczną, ale też nowe doświadczenia, spostrzeżenia i niezapomniane przeżycia estetyczne.