• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Wyjazd edukacyjny do Bóbrki

Dnia 27 września 2017 roku uczniowie klasy IIA i IIIA gimnazjum pod opieką Pani Beaty Kilar, Pani Edyty Krukar i Pani Agnieszki Kindlik poszerzyli swoją wiedzę z geografii i chemii podczas zajęć w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce. Młodzież zwiedziła park muzealny, na terenie którego zgromadzono sprzęt wykorzystywany do wydobywania ropy naftowej i gazu ziemnego. W zaaranżowanej aptece uczniowie obserwowali pracę Łukasiewicza i jego pomocnika, a w kuźni kowali, ślusarzy i tokarzy. Podczas lekcji poznali geologię Ziemi - teorie powstania, sposoby eksploatacji i miejsca występowania w Polsce ropy naftowej i gazu ziemnego. Film biograficzny przybliżył postać Ignacego Łukasiewicza, który, nie tylko dał podwaliny pod współczesny przemysł petrochemiczny, ale był człowiekiem kochającym swoją ojczyznę i naród, a także gotowym nieść pomoc potrzebującym.