• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Poznaliśmy laureatów Nagrody Burmistrza Gminy Rymanów „Młode Orły”

Dnia 14 lipca 2017 roku w Auli im. Marka Góry w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie, z rąk Pana Burmistrza Wojciecha Farbańca, najlepsi uczniowie szkół z naszej gminy otrzymali nagrody „Młode Orły”.
Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach:

 • Prymus - dla najlepszych uczniów klas programowo najwyższych szkół podstawowych, gimnazjów i szkoły ponadgimnazjalnej w/g algorytmu uwzględniającego liczbę uczniów klas programowo najwyższych w danej szkole,
 • Egzamin - dla uczniów klas programowo najwyższych szkół podstawowych, gimnazjów i szkoły ponadgimnazjalnej, którzy uzyskali najlepsze wyniki sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego oraz maturalnego na szczeblu gminy,
 • Konkursy - dla laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych oraz olimpiad przedmiotowych organizowanych przeze Kuratorium Oświaty oraz dla uczniów szkoły muzycznej I stopnia za miejsca I-III i wyróżnienia w konkursach o zasięgu makroregionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym,
 • Mistrz - dla uczniów, którzy osiągnęli inne znaczące sukcesy na szczeblu krajowym lub wojewódzkim.

Komisja dokonała weryfikacji oraz oceny złożonych wniosków przyznając ogółem 126 nagród we wszystkich kategoriach. W związku z reformą edukacji, w szkole podstawowej nie zostały przyznane nagrody w kategoriach Prymus i Egzamin.

Wyróżnionymi uczniami ze Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej zostali:

 • w kategorii Mistrz: Aleksandra Hanus, Izabela Siręga, Krzysztof Kasperkowicz oraz drużyna dziewcząt w składzie: Judyta Bolanowska, Konstancja Kenar, Katarzyna Kluska, Emilia Mazurek, Katarzyna Penar, Eliza Pitrus, Kornelia Potasiewicz, Adrianna Rodzinka, Izabella Rodzinka, Aleksandra Rygiel, Zuzanna Różowicz, Julia Szul i Jadwiga Władyka.

Uhonorowanymi uczniami z Gimnazjum w Posadzie Górnej zostali:

 • w kategorii Prymus: Dominika Kabiesz i Paulina Berdel,
 • w kategorii Egzamin: Łukasz Krupa,
 • w kategorii Konkursy: Karol Jurasz, Jan Jurasz, Martyna Jasina i Łukasz Krupa,
 • w kategorii Mistrz: Filip Cisek, Martyna Jasina, Jan Jurasz, Karol Jurasz, Anna Kuszel, Dominika Pęcak, Maria Przybyła, Karolina Rygiel, Piotr Tuchowski oraz drużyna dziewcząt w składzie: Julia Bolanowska, Karolina Buczek, Izabela Dudek, Milena Hanus, Natalia Józefczyk, Julia Krupianik, Wiktoria Niemczyk, Kinga Osękowska, Maria Przybyła, Nikolina Samborska, Alicja Staroń, Oliwia Staroń, Antonina Szczęsna, Kornelia Szul, Michalina Śliwka i Nikola Zięba.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.