• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Zakończenie roku szkolnego

„Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć.”

Albert Einstein

Dnia 23 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2107, w którym uczestniczyli uczniowie i ich rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Rymanów Pana Wojciech Farbaniec, ksiądz Marek Zajdel – proboszcz parafii w Rymanowie Zdroju, a także Pani Monika Rajnik – przedstawicielka Rady Rodziców.
W trakcie okolicznościowego przemówienia Pan dyrektor Piotr Cisek podsumował ostatnie dziesięć miesięcy pracy i nauki. Podziękował uczniom za wytrwałość, dociekliwość i ciekawość świata oraz za pełne i szczere zaangażowanie w naukę oraz odkrywanie w sobie talentów i pielęgnowanie ich.
W imieniu grona pedagogicznego i młodszych kolegów życzył absolwentom naszego gimnazjum samych pozytywnych wrażeń każdego dnia oraz mądrych, trafnych i przemyślanych decyzji oraz wielu sukcesów w szkołach ponadgimnazjalnych.

Pan dyrektor podziękował również rodzicom za pomoc w realizacji dotychczasowych przedsięwzięć, za życzliwość, za chęć współuczestnictwa w życiu szkoły. Wspomniał, że bez wsparcia domu rodzinnego nie byłoby nie tylko tak licznych sukcesów uczniów ale również rzetelnej codziennej pracy.
Pan Piotr Cisek podziękował również nauczycielom za ogromny wkład w wychowanie i kształcenie młodego pokolenia. Złożył wyrazy uznania za ich kunszt pedagogiczny oraz konsekwencję w działaniu; zauważył, że pedagodzy potrafili skutecznie zmotywować uczniów do systematycznej nauki.
Po okolicznościowym przemówieniu, Pan Piotr Cisek wręczył Nagrodę Dyrektora Szkoły dla najlepszego ucznia kończącego gimnazjum. Został nią uhonorowany Łukasz Krupa, który uzyskał średnią 5,22, a jego sumaryczny wynik z egzaminu gimnazjalnego wyniósł 93% punktów możliwych do uzyskania. Łukasz był również finalistą oraz laureatem Konkursu Języka Angielskiego.
Kolejnym wyróżnieniem, które przyznawane jest absolwentom Gimnazjum w Posadzie Górnej jest „Medal Anny Potockiej z Działyńskich”. Otrzymują go uczniowie, którzy rozsławiają szkołę i przynoszą jej chlubę. W tym roku medalem uhonorowano następujących gimnazjalistów: Dominikę Kabiesz – finalistkę Konkursu Polonistycznego, Łukasza Krupę – finalistę i laureata Konkursu Języka Angielskiego oraz Karolinę Buczek, Milenę Hanus, Michalinę Śliwkę, Aleksandrę Staroń, Kornelię Szul i Wiktorię Niemczyk. Dziewczęta te wywalczyły złoty medal w finale wojewódzkim w piłkę ręczną oraz reprezentowały nasze województwo na Mistrzostwach Polski.
Pan dyrektor wspomniał również, że w kończącym się roku szkolnym, dzięki uzyskanym tytułom laureatów konkursów przedmiotowych Gimnazjum w Posadzie Górnej otrzymało Certyfikat „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”. To wyróżnienie uzyskane zostało dzięki wspomnianemu Łukaszowi Krupie, a także Karolowi Juraszowi – laureatowi Konkursu Polonistycznego i Janowi Juraszowi – Laureatowi Konkursu Informatycznego.
Kończący się rok szkolny, był kolejnym w którym uczniowie ZSP w Posadzie Górnej osiągnęli wybitne sukcesy w sporcie – 2. miejsce w powiecie wśród szkół podstawowych, a w województwie 11. miejsce wśród 630 szkół, a w przypadku gimnazjum również 2. miejsce w powiecie i 25. miejsce w województwie na 442 szkół gimnazjalnych.
Pan Burmistrz uhonorował medalami drużynę dziewcząt ze szkoły podstawowej oraz drużynę dziewcząt z gimnazjum za zdobycie złota w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini-piłce ręcznej dziewcząt oraz za zdobycie złotego medalu w Finale Wojewódzkim Gimnazjady dziewcząt w piłce ręcznej, a następnie reprezentowanie naszego województwa na mistrzostwach Polski.
Na zakończenie spotkania głos zabrali Pan Burmistrz Wojciech Farbaniec oraz Pani Monika Rajnik, którzy pogratulowali uczniom sukcesów, podziękowali nauczycielom za całoroczną sumienna pracę i życzyli udanych, bezpiecznych wakacji.