• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Piłkarki ręczne Posady Górnej wśród najlepszych piłkarek ręcznych w Polsce!

W dniach 3-13 sierpnia 2017 roku odbędą się zgrupowania letnie najlepszych dziewcząt i chłopców z ośrodków OSPR z całej Polski aspirujących do kadr narodowych ZPRP. Obozy letnie chłopców odbędą się w Białej Podlaskiej, a dziewcząt na obiektach AWF Gdańsk . Akcja odbywać się będzie równolegle z SUMMER CAMP kadry narodowej juniorek młodszych. Najlepsze dziewczęta z OSPR mogą dostać powołania do kadry. W czasie zgrupowania przeprowadzona zostanie konferencja szkoleniowa z udziałem przedstawiciela EHF Wolfganga Polany.
Na zgrupowanie powołano 96 najlepszych dziewcząt z całego kraju zakwalifikowanych i powołanych spośród 1600 zawodniczek przez koordynatorów wojewódzkich i makroregionalnych na podstawie obserwacji w czasie zgrupowań kadr, testów sprawności motorycznej i gier kontrolnych.
Z województwa podkarpackiego zostało powołanych 6 zawodniczki, w tym 4 z OSPR Posada Górna - Bolanowska Julia bramkarka i Staroń Oliwia skrzydłowa, Józefczyk Natalia rozgrywająca i Samborska Nikolina rozgrywająca (ogromne wyróżnienie dla zespołu!).

Dziewczęta podczas zgrupowania będą miały dwa treningi dziennie (trening dopołudniowy i popołudniowy, a bramkarki dodatkowo trening bramkarski). Zawodniczki doskonalić będą swoja sprawność motoryczną, umiejętności techniczno - taktyczne. Zajęcia również prowadzone będą w siłowni.
Dla zawodniczek z Posady Górnej to ogromne wyróżnienie i docenienie ich talentu. Miejmy nadzieję, że niedługo zobaczymy Julę, Oliwkę, Natalkę i Nikolę w reprezentacyjnej koszulce!
Brawa dla dziewcząt i ich trenera Grzegorza Argasińskiego!