• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Trener Argasiński Grzegorz koordynatorem wojewódzkim ogólnopolskiego programu ZPRP i Ministerstwa Sportu i Turystyki „Gramy w Ręczną”

„Gramy w Ręczną” to nowy program ZPRP i Ministerstwa Sportu i Turystyki dla dzieci z klas I-IV szkół podstawowych. W uczestniczących w programie szkołach prowadzone będą zajęcia pozalekcyjne z piłki ręcznej, w wymiarze co najmniej 2 godzin lekcyjnych tygodniowo. Każda ze szkół otrzyma pakiet sprzętu, a każdy z nauczycieli materiały dydaktyczne. Jako dodatkowa atrakcja w każdym z województw zostanie zorganizowany turniej/festyn „Weekend z Piłką Ręczną” w którym wezmą udział wszystkie dzieci uczestniczące w projekcie w danym regionie. Programem objęte zostanie ponad 3500 dzieci z całego kraju.
Program, przeprowadzony będzie we wszystkich 16 województwach i zostanie nim objętych ponad 160 szkół podstawowych! Aby zapewnić wysoką jakość zajęć w połowie września, we współpracy ze Międzynarodową Federacją Piłki Ręcznej (IHF), dla szkół biorących udział w projekcie „Gramy w Ręczną” zorganizowany zostanie cykl trzech trzydniowych szkoleń „Handball at School”. Wybranych zostało 16 koordynatorów wojewódzkich (1 w województwie), którzy będą mieć pod opieką 10 szkół w każdym województwie.
W województwie podkarpackim koordynatorem został trener Grzegorz Argasiński. Doceniono tym samym jego osiągnięcia, wiedzę i zaangażowanie w promowaniu piłki ręcznej na terenie województwa jak również w kraju.

IDEA PROGRAMU „GRAMY W RĘCZNĄ”:

 • INTEGRACJA RODZINNA I SPOŁECZNA – zagospodarowanie czasu wolnego uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli W-F;
 • POŻĄDANE NAWYKI ŻYWIENIOWE – kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych;
 • AKTYWNOŚĆ – zwiększenie liczby dzieci aktywnie spędzających czas wolny;
 • SPRAWNOŚĆ FIZYCZNA – rozwój sportowy dzieci;
 • PROMOCJA DYSCYPLINY – zwiększenie zainteresowania sportem ze szczególnym uwzględnieniem piłki ręcznej; wyłonienie grupy dzieci szczególnie uzdolnionych („zręczny Reprezentant Polski w piłce ręcznej”).

Brawo dla trenera Grzegorza Argasińskiego!