• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Życzenia od Rady Rodziców

Pragnę życzyć Dyrekcji, wszystkim Nauczycielom, Pracownikom oraz Rodzicom wymarzonych, wspaniałych, udanych i spokojnych wakacji. Odpoczynku od zgiełku i rutyny dnia codziennego aby w czasie wolnym upajać się ciszą i korzystać z otaczającej natury. Pragniemy Wszystkim podziękować za wkład w trudy wychowania i uczenia się naszych dzieci, za zaangażowanie się w całoroczną edukację naukową i kulturową naszych dzieci oraz współpracę i działalność na rzecz szkoły.
Droga Młodzieży, Wam również pragnę życzyć miłych, radosnych wakacji. Obfitujących w atrakcje wyjazdowe i poznawcze. Życzę Wam bezpiecznego i zasłużonego wypoczynku, korzystajcie ze zdrowych kąpieli słonecznych, leniuchowania, nic nie robienia, czytania ulubionych książek, oglądania ulubionych filmów. Życzę Wam znudzenia się i zatęsknienia do szkoły, szkolnych znajomości i szkolnej atmosfery. Abyście nabrali nowej energii i we wrześniu zawitali, chętni do pracy dla siebie i innych.

Przewodnicząca Rady Rodziców
Beata Dworzańska