• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Niezwykła podróż klas drugich i trzecich

Dnia 14 czerwca 2017 roku klasy drugie i trzecie Szkoły Podstawowej pod opieką Pań: Magdaleny Kasperkowicz, Moniki Rygiel, Klaudyny Trygar – Kubusiak, Alicji Zajdel i Agnieszki Szul, wczesnym rankiem wybrały się na wycieczkę do Biecza, Ciężkowic i Stróż.
W Bieczu dzieci zwiedziły Muzeum Ziemi Bieckiej, które jest jednym z najstarszych muzeów w południowo – wschodniej Polsce, a w jego budynku mieściła się najstarsza Apteka na Podkarpaciu. Następnie każdy komu nie brakło odwagi mógł wejść na wieżę ratuszową. Prowadziło na nią 167 drewnianych schodów, a z platformy widokowej podziwiać można było piękną panoramę na dolinę Ropy, Beskidu Niskiego oraz przyległe Pogórze Karpackie. W najniższej piwnicy wieży znajduje się loch zwany turmą, średniowieczne miejsce dla skazańców przed wykonaniem wyroku. Tam też dzieci spotkały „kata”, który pokazał im kopie średniowiecznych narzędzi tortur i pozwolił na wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Kolejnym punktem wycieczki było „Skamieniałe Miasto” w Ciężkowicach - rezerwat przyrody nieożywionej gdzie uczniowie podziwiali piękne skały „Grunwald”, „Czarownicę”, „Ratusz” i szukali tajemniczej szczeliny, gdzie według legendy raz w roku pojawiać mają się ogromne skarby.
Ogromne emocje wzbudziła wizyta w Muzeum Przyrodniczym im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach. To niezwykle miejsce w którym dzieci odkryły fascynujący świat przyrody ożywionej i nieożywionej. Wzięły udział w wyprawie interaktywnym batyskafem. Kapitan Piekielnicy, bo tak nazywała się ta wyjątkowa łódź podwodna, zabrał wszystkich w podróż po dnie rzeki Białej. W muzeum uczniowie podziwiali ponad 200 gatunków ptaków - w tym 20 z Czerwonej Księgi Zwierząt, kolekcję motyli, chrząszczy, a także duże ssaki (m.in.: żubry, łosie, wilki, rysie).
Ostatnim miejscem, które odwiedziły w tym dniu dzieci było Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach. W jego kolekcji znajduje się ponad 100 uli: kłodowych, figuralnych np.: „Św. Ambroży” (patron pszczelarzy) i „Diabeł”, snozowych, ramkowych i słomianych. Na terenie muzeum stoi Karpacka Barć Milenijna - kilkunastometrowy pień bartny, najwyższy w Polsce i wpisany do „Księgi Rekordów i Osobliwości”. Niemałą atrakcją okazało się też karmienie zwierząt w zagrodach.
Dzieci zmęczone i pełne wrażeń wróciły bezpiecznie do oczekujących ich pod szkołą rodziców.