• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pierwszoklasiści szlakiem Anny z Działyńskich Potockiej

W dniu 1 czerwca 2017 roku uczniowie klasy 1a z wychowawczynią Urszulą Koźmą uczestniczyli w pieszej wycieczce do Rymanowa. W związku z nadchodzącym Dniem Patronki naszej szkoły - Anny z Działyńskich Potockiej pierwszoklasiści obejrzeli dwór, w którym od 1873 roku mieszkała hrabina ze swoją rodziną. Poznali również bogatą jego historię. Obecnie mieści się tam siedziba Nadleśnictwa Rymanów. Dzieci zwiedziły wnętrze budynku, modliły się przy figurze Matki Boskiej znajdującej się nieopodal dworku. Bawiły się też w parku im. Anny i Stanisława Potockich. Podziwiały tam dziewiętnastowieczne drzewa oraz ponad dwumetrowy mur otaczający to historyczne miejsce. Obejrzały również Rymanów na starych fotografiach, porównywały z obecną architekturą miasta. W Dniu Dziecka nie mogło zabraknąć wspólnych zabaw i lodów u „Baczoka” - najstarszej lodziarni Rymanowa. Wspólna wyprawa przybliżyła najmłodszym osobę naszej Patronki, dostarczyła im także wiele radości w dniu ich święta.