• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Spektakl edukacyjny promujący ochronę środowiska

„Przyroda nie zna nagrody i kary, zna tylko konsekwencje”.

Robert Ingersoll

W dniu 22 maja 2017 roku uczniowie klas piątych i szóstej ze szkoły podstawowej oraz klas pierwszych i drugich gimnazjum uczestniczyli w spektaklu „Zielona afera, czyli ostatnie śledztwo inspektora Zgrozy”, wystawionym przez Ośrodek Edukacji i Kultury Ekologicznej w Gdańsku. Humorystyczne widowisko, utrzymane w konwencji kryminału i musicalu, miało na celu popularyzację zagadnień dotyczących zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska oraz podniesienie świadomości zdrowotnej społeczeństwa. Sztukę wystawiono na scenie kina „Sokół” w Rymanowie w ramach obchodów Światowych Dni Patrona Ekologii, czyli św. Franciszka z Asyżu.
Twórcy, wykorzystując alegorię i symbol, pragnęli przekazać młodym widzom ważne treści, że każdy z nas ma prawo do marzeń o czystym powietrzu, czystej wodzie, o życiu w czystym środowisku. Niemałym atutem spektaklu były śpiewane na żywo kultowe piosenki i znane przeboje muzyki popularnej. Opiekę nad uczniami sprawowali: Agnieszka Kwolek – Śliwka, Agnieszka Kindlik, Urszula Chmiel, Maria Szczepaniak, Waldemar Kilar i Grzegorz Argasiński.